VLÁDA CHYSTÁ NOVÝ SOCIÁLNY BALÍK PRE MLADÉ RODINY A DÔCHODCOV

Kuriozitou je, že Igor Matovič v minulosti takéto balíčky počas vlád Smeru-SD hodnotil ako volebnú korupciu.

Foto TASR
Dátum 15.07.2020

Schyľuje sa k veľkému sociálnemu balíku za milióny eur? Podľa informácií Hospodárskych novín ho čoskoro predstaví predseda vlády Igor Matovič. Balík by sa mal hlavne dotknúť seniorov, ale aj mladých rodín. Kuriozitou je, že líder OĽaNO v minulosti takéto balíčky počas vlád Smeru hodnotil ako volebnú korupciu.Vláda mieni dotovať doplatky za lieky dôchodcom, deťom a ľuďom s postihnutím do výšky najlacnejšieho variantu.

Pri senioroch by sa malo prizerať aj na výšku penzie, teda v praxi by tí bohatší takúto úľavu nemali.Ďalšou novinkou by mala byť rozšírená doprava zadarmo. Po vlakoch by mohli vyššie spomenuté skupiny obyvateľstva cestovať bezplatne aj v prímestských autobusových spojoch a v hromadnej doprave.Viac z výplaty by mohli mať rodičia zo zvýšeného daňového bonusu. Ten je momentálne na úrovni 22,72 eur, pri deťoch do šiestich rokov je to dvojnásobok. A práve tento rozdiel by chcela vláda dorovnať pre všetky deti. Trojnásobok by mali rodičia na tretie a štvrté dieťa.Zatiaľ je otázne odkiaľ chce vláda na tieto opatrenia zohnať prostriedky, keďže sa pre koronakrízu naša ekonomika rúti do hlbokých červených čísel. Peniaze bude preto treba skôr hľadať ako ich rozdávať.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.