VLÁDA PRACUJÚCIM NEPOMÔŽE

Soták: Na "kieho" Boha sedel Matovič v Bruseli? Tu už takých politikov ako Matovič bolo dosť a naučili sme ich, že s predstaviteľmi Klubu 500 sa inak ako seriózne nemôžu rozprávať, pretože inak narazia. Musí sa skončiť čas, kde počúvame, ale Igor, ale Igor, takto to nejde... Je čas rozprávať sa s politikmi inak!

Foto tasr
Dátum 28.07.2020

Ohrozených je až 60-tisíc pracovných miest. Takýmto číslom predseda Klubu 500 Vladimír Soták spolu s ďalšími predstaviteľmi združenia vyrukoval pred týždňom, ak štát nenavýši pomoc firmám zasiahnutých koronakrízou. K tejto téme zvolali aj stretnutie s médiami. Soták sa počas tejto tlačovej konferencie poriadne rozčúlil. Po jednej z novinárskych otázok mu praskli nervy a nevyhol sa ani vulgarizmom. Rozčúlilo ho konanie vlády a samotného premiéra Igora Matoviča (OĽaNO). Okrem iného napríklad prízvukoval, že koalícia by mala upustiť od debaty o „podružných" témach a venovať sa prioritne riešeniu dosahov krízy.

ČÍTAJTE TIEŽ: MATOVIČ NEPOCHOPIL, ŽE 1,9 MILIÓNA SÚKROMNÍKOV ŽIVÍ 3,55 MILIÓNA SLOVÁKOV

Premiér sa však ostrým slovám Sotáka príliš nevenoval. Ako píše Denník E, jasnejšie sa úrad vlády vyjadril k požiadavkám Klubu 500 až dnes a až potom, ako dostal opakované žiadosti o reakcie. A odpoveď zrejme Sotákovi a ďalším zamestnávateľom po vôli nebude. Je totiž jasne odmietavá. Úrad vlády sa totiž nechystá zvyšovať strop výpomocí na jedného zamestnanca na 1100 eur mesačne. Presne tak to požaduje Klub 500, ale aj iné kľúčové zamestnávateľské organizácie. Strop výpomocí za prepad tržieb zostáva na 550 eurách a krízový kurzarbeit pre pracovníkov, ktorí musia byť doma, na najviac 880 eurách.

Argument úradu vlády je, že ukazovatele domácej ekonomiky sa aktuálne zlepšujú. Taktiež sa podľa výsledkov eKasy postihnuté sektory z hľadiska vývoja tržieb vracajú do obdobia pred pandémiou koronavírusu a aj čísla zamestnanosti hovoria o postupnom zlepšovaní situácie. Naša ekonomika má podľa úradu vlády počas budúceho roka rásť, a tak očakáva zlepšovanie situácie aj v priemysle vrátane firiem, ktoré zastupuje Klub 500.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.