Z KRIMINÁLNIKOV SA STALI HRDINOVIA

Väzni sa stali hrdinami po tom, čo poskytli pomoc strážnikovi, ktorý počas služby skolaboval. 

Foto Youtube
Dátum 02.08.2020

Z troch väzňov v americkej väznici Gwinnett County Jail v Georgii sa stali hrdinovia po tom, čo poskytli pomoc strážnikovi, ktorý počas služby skolaboval, píše The Sun. Väzni Terry Loveless, Walter Whitehead a Mitchell Smalls si všimli, že štyridsaťšesťročný strážnik Warren Hobbs sa necíti dobre. Po tom, čo omdlel a spadol na stôl, začali kričať a volať o pomoc.

Ich hlasné kričanie strážnika na chvíľku prebralo a podarilo sa mu otvoriť cely niektorým väzňom. Tí mu okamžite bežali na pomoc. Trojica mužov zavolala záchranku a strážnikovi ešte pred príchodom privolaných lekárov poskytli prvú pomoc. Hobbsa previezli do nemocnice a odtiaľ prepustili do domáceho liečenia, kde sa stále zotavuje.

„Vystrašilo ma to. Je mi jedno, či je to policajt alebo ktokoľvek iný. Spravil by som všetko, čo sa dá, aby som zachránil človeka. Nechcem, aby ktokoľvek zomrel,“ povedal jeden z väzňov.

Hovorkyňa miestnej polície Shannon Volkodav uviedla, že záchrana policajného strážnika väzňami ilustruje, že hrdinom sa môže stať ktokoľvek bez ohľadu na to, akú uniformu nosí. „Zachránili ho a my si veľmi ceníme ich láskavé, odvážne a nezištné konanie,“ dodala s tým, že strážnik Hobbs by dnes už nemusel žiť, nebyť ich troch.

„Veľmi si vážim, čo pre mňa títo väzni urobili. Je to dôkaz toho, že ku každému sa treba správať pekne,“ povedal zachránený strážnik. Vedúci väznice usporiadal pre celé oddelenie pizzovú párty ako prejav vďačnosti za odvážne konanie väzňov.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.