ZA BLOKOVANIE SANITKY DOSTAL TREST ODŇATIA SLOBODY NA 6 MESIACOV

VIDEO: Zábery z Trenčína, ktoré pred 4 rokmi obleteli celé Slovensko. Na muža v kabriolete sa vzniesla obrovská kritika. Podľa neho boli na vine všetci od sanitkára, cez média, až po prokurátora. Iba on nie. 

Foto Extra PLUS
Dátum 24.06.2020

Muž, ktorý na kabriolete pred Trenčínom blokoval sanitku, si dnes vypočul rozsudok. Obžalovaný bol z prečinu všeobecného ohrozenia. Podľa jeho slov zostal nepochopený. Vraj chcel len pomôcť a sanitke razil cestu. 

Zábery ako blokoval sanitku obleteli pred štyrmi rokmi celé Slovensko a na adresu vodiča kabrioletu sa zniesla kritika. Podľa neho boli na vine všetci cez sanitkára, média, až po prokurátora. Iba on nie. Odborníci na cestnú dopravu v tom mali od začiatku jasno. Vodiča osobného auta skritizovali pod čiernu zem. 


Muž z Partizánskeho porušil minimálne 11 predpisov. Jeden zo znalcov dokonca povedal, že jazda za sanitkou od Bánoviec až po Trenčiansku Turnú bola oveľa nebezpečnejšia.

„Zato sa odsudzuje na trest odňatia slobody na šesť mesiacov. Súd obžalovanému výkon uloženého trestu podmienečne odkladá na skúšobnú dobu 12 mesiacov," vyniesol rozsudok sudca okresného súdu v Trenčíne. 

Okrem toho si odsúdený nesmie šesť rokov sadnúť za volant. Po súde reagovať nechcel.