ZBOJNÍK IGOR JÁNOŠÍK

Zbojnícka pomoc Matovičovej vlády chce Slovákom brať a cestovkám dávať.

Text FACEBOOK
Foto TASR/Martin Baumann
Dátum 21.05.2020

Príspevok uverejnil na svojom Facebookovom profile Richard Raši, 20. mája 2020.

ZBOJNÍCKA POMOC MATOVIČOVEJ VLÁDY: SLOVÁKOM BER A CESTOVKÁM DÁVAJ!

Vláda zachraňuje a občania platia, aj takto by sa dal uviesť návrh zákona, ktorý dnes schválila vláda na ochranu cestovných kancelárií pred dôsledkami koronakrízy. 

Podľa dnes platného zákona, ak nepocestujete na dovolenku pre koronakrízu, musí vám cestovná kancelária vrátiť peniaze do 14 dní. Podľa návrhu vlády, vám bude cestovka vracať peniaze až 14 septembra 2021 teda o 482 dní! Vláda vie, že tým porušuje právo Európskej únie, no bez hanby takýto zákon schválila. 

Vláda pritom deklaruje, že chce poskytnúť záruky za úvery pre podnikateľov za 500 mil. € mesačne. I zlomok tejto sumy by hravo pokryl všetky potreby cestoviek a tak by ich nemuseli viac ako rok financovať Slováci. Svoje peniaze by sme v tejto ťažkej dobe mohli minúť podľa svojho uváženia, veď s následkami krízy sa budeme boriť ešte nejakú dobu. Ale vláda, napriek sľubom, nechce financovať cestovky. Prikázala to zákonom nám, ich zákazníkom. 

Podobný podvod, sme už zažili s odkladom splátok úverov. Vláda s veľkou pompou predstavovala „pomoc so splácaním hypoték“ a nakoniec sa ukázalo, že pomoc je nula. Splátky vám odložia iba ak zaplatíte úroky navyše. Čím dlhší odklad, tým drahší pre dlžníka. A pomoc vlády? Nula, ani jediný cent! 

Ak si platíte hypotéku a zároveň ste si zaplatili zájazd, ktorý je zrušený, tak na jednej strane zadarmo financujete cestovku a na druhej platíte drahé úroky za odklad vašich splátok, lebo vaše peniaze má cestovka. Geniálne! Tak takto vám vláda pod vedením Matoviča pomáha!

Najúčinnejšia pomoc v tejto dobe je poslať každému občanovi na prekonanie krízy päťsto, či tisíc eur. Vláda však peniaze neposiela, naopak, berie vám aj tie vaše a necháva cestovkám!