ŽENA BEZ KVALIFIKÁCIE TESTOVALA V PEZINKU AJ V BRATISLAVE

Polícia bude posudzovať, či nejde aj o trestný čin. Podnet pôjde aj na hygienu. Pri neodborných výteroch sa totiž môže nakaziť testujúci aj testovaný. Ďalší problém je riziko falošnej negativity.

Foto TASR
Dátum 09.02.2021

V Pezinku riešia poriadnu nepríjemnosť. Počas víkendového testovania tam na Hrnčiarskej ulici robila odbery aj mladá žena, ktorá mala len učilište. Naletelo jej už viacero samospráv a rieši ju aj polícia.

V sobotu (6. 2.) si tam vraj Pezinčania výtery celkom pochvaľovali. Údajná zdravotná setra ich totiž nerobila poriadne. Na problém upozornila jej kolegyňa. Pani Angelika totiž so svojím opatrovateľstvom bez maturity môže pomáhať v kuchyni či práčovni domova seniorov. Kŕmiť starkých a variť čaj, no nie robiť stery z nosohltana. Mladej žene do reči nebolo, telefón zložila a potrebné vzdelanie nám nedoložila. Angelika už robila výtery na viacerých miestach vrátane bratislavskej Petržalky. To presvedčilo aj viceprimátorku Pezinka, keď sa jej na poslednú chvíľu rozpadol odberový tím.

Na miesto privolali aj políciu, ktorá zistila, že si odberová pracovníčka zobrala domov jeden test, za čo dostala pokutu 10 eur. To však nie je jediný problém so zákonom, ktorý jej hrozí. Budú posudzovať, či nejde aj o trestný čin. Podnet pôjde aj na hygienu. Pri neodborných výteroch sa totiž môže nakaziť testujúci aj testovaný. Ďalší problém je riziko falošnej negativity. Mestá a obce by overovanie zdravotníkov nesprísňovali, už teraz vraj nestíhajú byrokraciu. Varujú, že zodpovednosť za klamstvo si nesie každý sám.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.