ZOLTÁN ANDRUSKÓ PÍŠE Z VÄZENIA - DO VRAŽDY KUCIAKA NAMOČIL EXSISKÁRA PETRA TÓTHA

Muž, ktorý si odpykáva trest za sprostredkovanie vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice píše v liste, že Peter Tóth má s vraždou viac spoločné. Vraj ho po zadržaní Mariána Kočnera ubezpečoval, že objednávka na vraždu Lipšica, Žilinku a Šufliarského má pokračovať. Čast listu nájdete v článku.

Foto FAcebook
Dátum 25.08.2020

Ďalší list Zoltána Andruskóa. Muž, ktorý si odpykáva 15-ročný trest za sprostredkovanie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, píše opäť z väzenia. Tentoraz o veciach, ktoré vraj polícia nechce preveriť. 

Do prípravy vrážd známych právnikov tentoraz namočil aj svedka Petra Tótha. Obhajoba však Andruskove tvrdenia považuje za nezmysel.

V prvom liste sa sťažoval na nedodržanie dohôd, ktoré vraj mal s vyšetrovateľmi a prokurátormi. V druhom liste okrem údajných dohôd začal spomínať aj svoje výpovede. Jedná z nich sa týka prípravy vrážd, prokuratóra a advokáta a pri tejto súvislosti spomína v liste Petra Tótha. Tvrdí, že na začiatku vypovedania, po zadržaní Mariána Kočnera k nemu v lete 2018 prišla Alena Zsuzsová s istým mužom, ktorého vtedy nepoznal. Jeho identitu zistil až pár mesiacov po jeho zadržaní. V liste píše ako náhodou uvidel fotku v médiach, kde pán Tóth mal vlasy. Vtedy zistil, že tá osoba je on.

Andruskó tvrdí, že po zadržaní Mariána Kočnera sa za ním zastavili a presviedčali ho, že sa jeho zadržaním nič nemení a objednávky musia ísť ďalej. Teda objednávka vražda pána Žilinku, pána Šufliarského a pána Lipšica ide ďalej. 


Vraj sa to ale nijako nerieši, lebo Peter Tóth má konexie na polícii a na súde tvrdil, že sa s Alenou Zsuzsovou nikdy predtým nestretol.

Video + originál článok nájdete tu

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.