BELOUSOVOVÁ: SULÍK PRIZNAL, ŽE PRIPRAVIL ŠTÁT O ZISKOVÝ PODNIK, MAL BY PODAŤ DEMISIU

Sulík: Pani Belousovová, upokojte sa. Ja viem, že fackovanie v parlamente bol vrcholom vašej politickej kariéry.

Foto KRISTIÁN MAJZLAN
Dátum 15.09.2020

A, že 7-bolestná Panna Mária

Tieto sviatky sú len pozostatky smeráckych vlád a treba ich zrušiť. Nech si láskavo oslavujú po víkendoch, ekonomika už dostala na frak dosť. A máme najviac sviatkov v Európe, skutočne nám to treba?

P.S. Pre tých, ktorí všetko berú smrteľne vážne- nie, nemyslím si, že celé Slovensko oslavuje Ficove narodeniny. Tak relaxujte trošku, keď už máme to voľno. Takto znel dnešný status Richarda Sulíka, na ktorý zareagovala Anna Belouosovová tiež na sociálnej sieti s titulkom: „Aký človek, také vtipkovanie. Blbec vyprodukuje len blbosť a ešte si myslí, aký je vtipný. Asi mu udiera na mozog, že dnes nemal čerstvé rožky. Keď prihral akcie Východoslovenských energetických závodov Nemcom, čušal a neobšťastňoval FB svojimi duchaplnosťami. Vtedy mal povedať prečo, za čo a čo z toho mal konkrétne on, pretože Slovensko z toho jeho šafárenia má len mínus“ napísala Belousovová. 

Belousovová nechodila na raňajky ku Kočnerovi ako Sulík

Reakcia zo strany Sulíka na seba nenechala dlho čakať a zapojil sa do diskusie Richard Sulík: „Pani Belousovová, upokojte sa. Ja viem, že fackovanie v parlamente bol vrcholom vašej politickej kariéry a za klobúk si nedáte ani to, že ste podporovali vládu Smeru, SNS a HZDS. Čo sa týka VSE, tak ak 70-krát vysvetlený mechanizmus predkupného práva nemáte kapacitu pochopiť, tak by ste na túto tému nič písať nemali. Ale dajte pokojne vedieť, keď tie moje mínusy nájdete“, napísal Sulík. Anna Belousovová uviedla, že zrejme ju v politickej kariére ju "diskvalifikoval" aj fakt, že ona nechodila ako Sulík na raňajky s Kočnerom a nereferovala mu o tajnej voľbe generálneho prokurátora. „Ja som sa na rozdiel od vás a vášho premiéra Matoviča s Kočnerom ani nikdy nestretla“ napísala Belousovová. Sulík sa bráni a uviedol: „Nemci kúpili od Nemov. To je dôležité povedať v prvom rade. Vy to opäť (podľa mňa schválne) zamlčiavate a zavádzate tak verejnosť. Štát totiž NIČ nepredal. Štát stále vlastní 51 percent VSE a vlastniť bude. Konečnú kúpnu prezradiť ja nemožem. Opakovane som, ale uviedol, že návratnosť investície v stovkách miliónov eur by bola okolo 25 rokov a na to teraz jednoducho nemáme peniaze. 

A to ešte navyše za predpokladu, že by sa nič zásadné nezmenilo (čiže žiadne výkyvy cien napr.) a že by v tejto firme gazdoval manažment aspoň tak dobre, ako to Nemci robia teraz. Vy si viete po skúsenostiach aj s vašou vládou predstaviť, že by sa tam nekradlo? Že by sa nepodpisovali predražené zákazky, dodávky nepotrebného tovaru, strážne služby a tak ďalej? Ja som presvedčený, že skôr či neskôr by sa z tejto ziskovej firmy stala stratová, lebo v štátnych firmách tie manažmenty takto pracujú. Pozrite na železnice, na nemocnice, pozrite na SPP. 

ČÍTAJTE TIEŽ: PREDÁ SULÍK SPP?

A to nehovorím o tom, že do infraštruktúry budú musieť Nemci naliať vyše miliardy eur. To a ostatné veci na obrázku je dačo, čo sme vyrokovali my. A žiadna vláda pred nami nie, hoci na to mal konkrétne Robert Fico šancu minimálne 3x. Konečne sme niečo pre to Slovensko a daňových poplatníkov získali. Ja ale od vás samozrejme nečakám potlesk“ uviedol Sulík.

Sulík pokračuje v Dzuridovom a Miklošovom diele

Anna Belouosovová ďalej píše: „Ja som nikde nepísala, že ste akcie VSE Nemcom predali, napísala som, že ste ich neuplatnením predkupného práva Nemcom prihrali. A to považujem za chybu a poškodenie záujmov SR. Treba tiež povedať, že vlastne pokračujete v diele Mikuláša Dzurindu, ktorého vláda predala ZSE, SSE a VSE (väčšinový podiel) do rúk zahraničných vlastníkov - Nemcom a Francúzom.

Kto ovláda energetiku štátu, ovláda zásadne jeho hospodárstvo. Takže to, čo urobil Dzurinda a v čom pokračujete vy, je neodpustiteľné poškodzovanie záujmov Slovenska. Ak, ako tvrdíte bolo dôvodom to, že sa v štátnych podnikoch doteraz kradlo, práve preto si ľudia vybrali zmenu, aby sa tak ďalej nedialo.  Ak však vy tvrdíte, že by sa kradlo aj za vás, tak vlastne sám sebe vystavujete vysvedčenie neschopnosti a mali by ste vyvodiť dôsledky - podať demisiu. Som veľmi rada, že ste priznali, že VSE je ziskový podnik, takže Nemci vedeli prečo chcú získať akcie tejto firmy. Charita ich motívom určite nebola“, uviedla na záver Anna Belousovová.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.