CHCÚ ZMRAZIŤ PLATY NAJCHUDOBNEJŠÍM, MATOVIČ A KOLLÁR MLČIA

Najprv vláda odkázala dôchodcom aby si utiahli opasky, teraz keď chcú zamestnávatelia zmraziť minimálnu mzdu, tak podozrivo mlčia.

Text FACEBOOK
Foto TASR/Dano Veselský
Dátum 24.05.2020

Príspevok uverejnil Erik Tomáš na svojom Facebooku, 22. mája 2020.

CHCÚ ZMRAZIŤ PLATY NAJCHUDOBNEJŠÍM, MATOVIČ A KOLLÁR MLČIA

Najprv zamestnávatelia odkázali dôchodcom aby si utiahli opasky a vláda začala špekulovať ako nevyplatiť 13. dôchodok. Teraz zamestnávatelia žiadajú zmraziť minimálnu mzdu na budúci rok a vláda podozrivo mlčí.

Ešte v minulom volebnom období naša strana krvopotne presadila v parlamente zákon, ktorý má automaticky zvyšovať minimálnu mzdu. Po novom predstavuje 60 % priemernej mzdy a v budúcom roku by sa tak vyšplhala až na úroveň 650 eur.

Zamestnávatelia však vyhlásili, že budú žiadať vládu aby do nášho zákona vstúpila a minimálnu mzdu zmrazila na tohtoročnej úrovni, teda 580 eur. Najmenej zarábajúci ľudia by tak v budúcom roku dostali o celých 70 eur menej. Čiže opäť opačný prístup, podobne ako pri dôchodcoch. Namiesto toho, aby sme tým najslabším počas koronakrízy pomáhali, tak im ešte berieme. Nehovoriac o tom, že na čom inom chce štát rýchlo naštartovať ekonomiku ak nie na domácej spotrebe.

Napriek tomu, že zamestnávatelia túto požiadavku vyslovili na rokovaní tripartity, teda za prítomnosti členov vlády, Matovič i Kollárov minister práce Krajniak podozrivo mlčia. Už sa opakujem, ale boli to práve páni Matovič a Kollár, ktorí sa pred voľbami dušovali, že nesiahnu ľuďom na sociálne istoty. My sme im už vtedy neverili, ale to, že začnú sociálny štát rozoberať takto rýchlo, asi nepredpokladal nikto...