POČUJETE TO TICHO? TO ZOMREL IBA UČITEĽ

Rukou vraha zomrel prvý učiteľ, prečo má majorita spoločnosti svoje ústa zavreté? Nestačí byť milý človek a skvelý pedagóg?

Text FACEBOOK
Foto Archív
Dátum 14.06.2020

Vo Vrútkach, na základnej škole, rukou vraha zomrel učiteľ. Podľa toho, čo som sa o ňom dočítala, to bol milý človek a skvelý pedagóg. Odvtedy prešiel nejaký čas, ale vo veci sa politicky nekoná. A nevyvolalo to ani obavy verejnosti pred tým, že sa to môže zopakovať. Premier Matovič sa dokonca na svojom profile vyjadril, že niektorým veciam, sa nedá predchádzať. Skutok teda odchádza do zabudnutia a slovenská karavána voličskej naivity ide ďalej.

Keď v roku 2018 zomrel novinár Kuciak, takmer všetci, majoritná spoločnosť sme sa pýtali, ako sa vôbec mohlo stať, že niekto si dovolil zabiť na Slovensku novinára. Bol totiž prvý. A my, verejnosť sme sa to pýtali hlavne ústami novinárov.

Aktuálne zomrel rukou vraha prvý učiteľ, ktorý, kedže bol na rozdiel od mladučkého Kuciaka pred finále svojej profesnej dráhy, bol tak pre našu spoločnosť oveľa prospešnejší, zaslúžil by si viac. Ale majorita spoločnosti má svoje ústa zavreté. A, keďže aj "pospolitý ľuď" na soc. sieťach je až neobvykle ticho, tak usudzujem, že nám je jedno, že slovenskí novinári sa tejto téme venovali iba okrajovo. Presnejšie: po politickej zodpovednosti médiá nevolali vôbec.

Akoby žiadna politická zodpovednosť za smrť zavraždeného učiteľa ani neexistovala. Žiadne dožadovanie sa opatrení na zabránenie vraždenia učiteľov v budúcnosti, žiadne dožadovanie sa politickej zodpovednosti, žiadne padanie politických hláv. Nič z toho. Iba informácie novinárov o tom, že sa to stalo. A nikoho nenapadlo sa pýtať: "Prečo?" Zato oslavných statusov verejnosti o "vašich" politikoch som za posledné dva dni, čítala desiatky. A keby som si dala záležať, tak ich môžem čítať tisíc, až toľko kadejakých ód je na sieťach na Matoviča, Blahu, Pročka, Kotlebu a podobne.

Mimochodom, keď ich už menujem, tak napr. Blaha, ktorého ste konkrétne včera, na BN v značnej prevahe chválili do neba nenapísal o politickej zodpovednosti za túto hroznú vraždu jediné slovo. A ten istý Blaha, ktorý o tom, ako skritizovať súčasnú vládu píše siahlodlhé statusy - hotové litánie o politickej zodpovednosti vládnych strán, venoval zavraždenému učiteľovi "až" celých šesť viet. Poslanec Pročko venoval vražde učiteľa "až" dve slová: "Úprimnú sústrasť." Matovič vyjadril sústrasť tri krát s dovätkom, že navrhne učiteľa na štátne vyznamenanie Im memoriam. A Kotlebov profil som ani nenašla. Ale o náprave a prijatí zodpovednosti nikto nič - ani verejnosť, združená v niektorom z treťosektorových nátlakových združení, ani žiadny politik.


Napadá ma hneď niekoľko nevyhnutných opatrení, ktoré mali politici po vražde učiteľa okamžite vykonať, aby sa podobné prípady nepakovali. "Ale načo" o nich písať, keď verejnosť sa žiadnych zmysluplných opatrení sama nedožaduje. Stačí vám, že Matovič si na tom urobil PR na spôsob niekdajších komunistov a navrhne učiteľa na metál, ktorý bude pozostalým a rodine po jeho smrti na dve veci ...
Často, keď nestačíte od prekvapení žasnúť nad politickým dianím sa ma pýtate: "Čo sa to pre Boha na Slovensku deje". Odpoveď je prostá: začali ste namiesto principiálnej nedôvery a ráznej kontroly, politikov a novinárov zbožňovať. Samozrejme, každý tých svojich. A, oni to proti vám len podlo zneužili - čo ste čakali?

Robia to už celých 30 rokov. Bolo by správne si to všimnúť, drahí "politickí veriaci". Toto je totiž Slovensko, ktoré ste si kreovali hlavne vy, jeho občania, svojim hlúpym prístupom.
Dám slovenskej verejnosti v závere radu: prestaňte nadávať nám blogerom, že o tom otvorene píšeme. My totiž nemáme vašich politikov tak radi, ako vy, ale to neznamená, že nemáme radi vás. A je večná škoda, že ste ma to prinútili napísať, pretože to je zároveň správa o mentálnom stave národa.

Príspevok uverejnila na Facebooku používateľka @tarakatalinbloger

ČÍTAJTE TIEŽ: HRDINA Z VRÚTOK

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.