PUTIN NA KRYME: POTREBUJEME SILNÉ VOJNOVÉ LOĎSTVO

Ruskí predstavitelia uviedli, že nové fregaty a atómové ponorky, ktorých výstavbu spustili v pondelok, budú vyzbrojené nadzvukovými zbraňami.Strely Zirkon, schopné zasiahnuť ciele vzdialené 1000 kilometrov.

Foto AP
Dátum 21.07.2020

MOSKVA 21. júla (TASR/extraplus.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin v pondelok počas výjazdu na Krymský polostrov, prisľúbil, že bude pokračovať v ambicióznom programe budovania nových vojnových lodí. Putin v rámci slávnostného začiatku konštruovania dvoch vrtuľníkových výsadkových plavidiel v lodenici v Kerčskom prielive vyhlásil, že Rusko potrebuje silné vojnové loďstvo, aby dokázalo brániť svoje záujmy a zachovávať strategickú rovnováhu aj globálnu stabilitu, informovala tlačová agentúra AP.
 

ČÍTAJTE TIEŽ: PUTIN: KRYM VŽDY PATRIL RUSKU

Kremeľ spravil z modernizácie armády jednu zo svojich priorít - na pozadí napätia, ktoré sa medzi Moskvou a Západom zvýšilo po prinavrátení Krymu v roku 2014.Americká ambasáda na Ukrajine pondelkový krok Putina odsúdila, tvrdiac, že "Rusko výstavbou lodí na zvrchovanom ukrajinskom území, ktoré uchvátilo silou, opäť porušuje medzinárodné normy".Rusko zároveň spustilo konštrukciu dvoch fregát v Petrohrade a dvoch atómových ponoriek v lodenici v meste Severodvinsk.
 

ČÍTAJTE TIEŽ: PUTINOV OBROVSKÝ ÚSPECH „ODROVNAL“ VŠETKÝCH NEPRIATEĽOV RUSKA

Putin pripomenul, že ruské námorné sily si za uplynulých osem rokov objednali 200 nových plavidiel. Prezident doplnil, že ruské vojnové loďstvo má momentálne na hliadkovacích misiách vo svete 60 plavidiel.Ruskí predstavitelia uviedli, že nové fregaty a atómové ponorky, ktorých výstavbu spustili v pondelok, budú vyzbrojené nadzvukovými zbraňami.
Ruská armáda tvrdí, že nové nadzvukové strely Zirkon, schopné zasiahnuť ciele vzdialené 1000 kilometrov a pohybujúce sa deväťkrát rýchlejšie ako zvuk, prešli úspešne testami a budú súčasťou výzbroje plavidiel vojnového loďstva.
 

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.