ŠOK V BANSKOBYSTRICKOM KRAJI: MODRANSKÝ SA VZDÁVA V PROSPECH POLÓNYHO!

Marek Modranský je presvedčený o tom, že Banskobystrický kraj by mal viesť skúsený a schopný manažér, akým je práve Adrián Polóny.

Foto archív
Dátum 18.10.2022

Kandidát na banskobystrického župana Marek Modranský sa vzdal kandidatúry v prospech Adriána Polónyho, ktorý je podľa neho skúseným manažérom, pripraveným a schopným viesť Banskobystrický samosprávny kraj. „Cítim, že by kraj mal viesť manažér, ktorý má skúsenosti a v kríze bude vedieť, čo má robiť. Touto cestou svoju kandidatúru sťahujem,“ povedal v diskusnej relácii TV JOJ Na hrane.

Marek Modranský sa vzdal kandidatúry na predsedu BBSK v prospech Adriána Polónyho.

Rozhovor s Adriánom Polónym nájdete u nás na webe Extra plus.

Podľa prieskumu z televízie mal Modranský, ktorý skončil na štvrtom mieste, 9,3 percenta, rovnako, ako iný kandidát – Marek Kotleba. Naopak, Polóny, s ktorým spája sily, niečo menej ako 10 percent. Najviac mal Ondrej Lunter, ktorého by podľa prieskumu chcelo voliť takmer 60 percent voličov. Modranský sa podľa vlastných slov rozhodol spojiť sily, aby došlo v kraji k zmene. Ako vysvetlil, Polónyho pozná dlhé roky, dokonca spolu pracovali v SAD Zvolen a dostal od neho prísľub, že v prípade, ak voľby vyhrá a stane sa novým predsedom kraja, bude naplnený aj Modranského program. Avšak, o tom, či už v rámci dohody padli aj dohody o budúcich postoch na banskobystrickej župe, sa nechcel vyjadrovať. „Z môjho pohľadu je predčasné hovoriť o rozdávaní funkcií. Teraz je našou prioritou to, aby sme boli úspešní. Určite však bude musieť byť medzi nami úzka spolupráca, aby sa program pre ľudí podarilo napĺňať,“ uviedol pre Topky.sk.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.