STOPKA: CHCEME SLÚŽIŤ SLOVENSKU

Roman Stopka, predseda politickej strany Práca slovenského národa, (PSN ): Ak budú mocenské štruktúry SR naďalej prejavovať k národným otázkam ľahkovážnosť a v malichernej úbohosti nasledovať sluhov slúžiacich iným sluhom, štát sa nám rozpadne a vrátime sa tam, kde sme ako štátotvorný národ oddávna byť nechceli.

Foto JANA BIROŠOVÁ
Dátum 07.04.2023

Na slovenskej politickej scéne je množstvo národných subjektov. Viete si predstaviť, že by PSN ako nová, čistá strana mohla byť zjednocujúcim prvkom národných strán?

PSN môže byť akýmsi dáždnikom, pod ktorým budú kráčať tí, ktorí to myslia so slovenskou štátnosťou vážne. Slovenská štátnosť je systém umožňujúci prežiť nášmu národu v búrlivých premenách ľudskej civilizácie, ktorých sme svedkami, a ktoré nás ešte vo vystupňovanej podobe čakajú v neďalekej budúcnosti. Naša politická strana, Práca slovenského národa, ponúka občanom pravdivú cestu. Cestu bez manipulácie, ale nie bez práce a bez zodpovednosti, k realizácii ich záujmov. My nie sme, ani nechceme byť majstri účelovo prispôsobovanej propagandy, ktorá už dlhodobo denne tlačí na ľudí, aby im nanútila cudzie ciele diktované zahraničím. Človeku práce skromne ponúkame príležitosť plnohodnotne presadiť svoj zákon rešpektujúci záujem. Chceme slúžiť svojej Slovenskej republike, na rozdiel od tých, ktorí sa usilujú len o naplnenie svojich egoistických záujmov, pričom chrlia obsahovo pekné, väčšinou nakradnuté myšlienky, ktoré svojou nečinnosťou nehanebne menia na prázdne frázy. Hrozby valiacich sa udalostí sú starostlivo poskrývané. Žiaľ, naši ľudia sa príliš pomaly vyrovnávajú s novovzniknutou situáciou. Zákulisnými hrami sa rýchlo množí štýlová tendencia politikov schovávať sa pod cudzie krídla a zároveň, u násobne zlyhávajúcich vodcov, aj snaha zostať na výslní mocenských štruktúr stoj čo stoj. Aj k takýmto hrozbám sa musí spoločnosť, obzvlášť tá voličská, postaviť akčne a nie trpne.

Narodil sa 10. februára 1969 v Trenčíne. Vyštudoval Strednú priemyselnú školu v Novom Meste nad Váhom. Je absolvent Vysokej školy Jana Amosa Komenského v Prahe. Po skončení štúdií začal pracovať v Keramoprojekte Trenčín. Od roku 1992 pôsobil vo vrcholových riadiacich pozíciách v slovenských i medzinárodných obchodných spoločnostiach (DUX, Citelum Slovakia), v súčasnosti úspešne vedie svoju firmu STOPKA SK. Na základe svojich vnútorných hodnôt a vzťahu k Slovensku sa rozhodol v roku 2007 vstúpiť do SNS. V októbri 2012 ho zvolili do funkcie pod­predsedu SNS, na ktorú, ako sám hovorí, sa prepracoval od radového aktivistu cez predsedu okresnej a krajskej rady. Ako člen SNS bojoval za záchranu základných hodnôt a ideálov tejto strany. Odmietol sa však stotožniť s bezcieľnou a oportunistickou politikou jej nového pred­sedu a v októbri 2014 jej rady opustil. Dnes je predseda politického subjektu Práca slovenského národa (PSN). V januári 2018 získal mimoriadnu cenu magazínu Extra plus za Prácu v prospech Slovenskej republiky. Vo februári 2019 mu vo vydavateľstve Mayer media vyšla publikácia Fenomén práce.

V čom je podľa vás problém, že národné sily sú nejednotné?

V podstate ani nejde o komplexnú nejednotnosť. Problém skôr tkvie v skrytej snahe určitých, kýmsi zo zákulisia výdatne podporovaných osobností, ktoré vlastné ambície kladú nad záujem národa a štátu. Zištne sa snažia zastrešiť pronárodné sily, aby ich pod rúškom zjednotenia ovládli a mohli ich ponúknuť ekonomicky a finančne mocnejším, ale nie ochotným verejne sa angažovať. PSN je v posudzovaní týchto otázok vedome opatrnejšia, lebo skúsenosti s praktikami našich neprajníkov si to vyžadujú. Pre našich občanov je príznačné, že začínajú chápať, čo sa deje v deštrukcii pronárodných hodnôt, až keď ich stratia. Mnohí si dodnes neuvedomili, že nežijeme v žiadnych ideálnych podmienkach, v ktorých by mal byť výkon štátnej moci automaticky orientovaný na prospech občanov. Nie je. Nadnárodné úsilie získať cudzie energetické, ľudské aj prírodné zdroje pokračuje naďalej, a to veľmi intenzívne, avšak už aj inými cestami než klasickou vojnou. Pod závojom demokracie sa zneužíva manipulovateľnosť davu metódami modernej psychológie a šírenia účel podporujúcich informácií vrátane vytrvalého klamu. Cieľ je však stále rovnaký. Zisk.

Aký vývoj čaká národnú politickú scénu, ktorá je dnes mimoriadne rozdrobená?

Našinci plytko čakajú, že sa všetko vyrieši samo, prirodzenou cestou. Pripisujú väčší význam cudziemu zámeru než vlastnej mienke a svoje záujmy sa boja aktívne presadzovať. Vlastné postoje iba prispôsobujú nanúteným situáciám a nastrčeným pasciam. Celá politická rozdrobenosť je spôsobená egoizmom jej nositeľov a nekritickosťou voliča v porovnávaní agitačných slov volených s ich reálnymi povolebnými činmi. Keďže je vládna politika vo vzťahu k štátotvornému národu zámerne dlhodobo neslaná-nemastná, ľudia sa živočíšne prikláňajú k väčšej cieľavedomosti a realizačnej rozhodnosti, ktorá prichádza zo zahraničia. To, samozrejme, zneužívajú skupiny odmietajúce samostatnosť SR. Ak budú mocenské štruktúry SR naďalej prejavovať k národným otázkam ľahkovážnosť a v malichernej úbohosti nasledovať sluhov slúžiacich iným sluhom, štát sa nám rozpadne a vrátime sa tam, kde sme ako štátotvorný národ oddávna byť nechceli. Báť sa ťažkostí a nádejať sa len na bezprácne úspechy je naivné. Samozrejme, že domáci vývoj je ovplyvňovaný mnohými faktormi, ktoré sú niekedy, ale často len zdanlivo, mimo dosahu občana SR. Pravda napríklad je, že veľmi vplyvné budú práve formované medzinárodné podmienky. Významnejšiu úlohu by však mohla zohrať domáca cirkev, ktorá by mala pôsobiť pronárodne, čo je koniec koncov aj božia vôľa. Veď ináč by Boh nebol vytvoril také množstvo národov a rás. Rozhodujúca je však vôľa národa mať svoj štát a byť ochotný vynaložiť úsilie na jeho zachovanie a rozvoj. To sa vzťahuje na všetkých našich občanov, bez ohľadu na obsah peňaženky.

ČÍTAJTE TIEŽ: DIKTÁTORSKÉ AMBÍCIE WASHINGTONU - Generál Emil Vestenický, podpredseda PSN: Protiruské sankcie nás poškodzujú natoľko, že môžu byť učebnicovým príkladom eskamotérskeho iluzionizmu. Dôverčivá časť spoločnosti si osvojila čudnú, masmédiami vytrvalo podsúvanú predstavu, že Európska únia, NATO, USA sú tu nezištne pre nás, pre naše dobro, a nie my pre ich potrebu.

KTO SME:

Roman Stopka: Naša politická strana považuje za prvoradú štátnu hodnotu zvrchovanosť našej výkonnej štátnej a zákonodarnej moci dovnútra štátu a na týchto základoch postavené právo suverénne vystupovať voči politickému, ekonomickému, finančnému i vojenskému zahraničiu. Považujeme územie SR za nedeliteľné a naše štátne hranice za nedotknuteľné. Presadzujeme nedotknuteľnosť legálne nadobudnutého majetku občana a povinnosť štátu chrániť záujmy a oprávnené nároky občanov doma i v zahraničí. Ktokoľvek stotožňujúci sa s týmito hodnotami čestne, a ochotný podieľať sa na ich presadzovaní, je u nás vítaný ako priateľ, kolega či spojenec. 

PSN - Práca slovenského národa je pronárodná, sociálne orientovaná politická strana uznávajúca tradičné kresťanské hodnoty.

- Sme tí, ktorým sa nepáči, aby v spore medzi lekármi a štátom bol nezdravý človek rukojemníkom.

- Sme tí, ktorým sa dvíha žalúdok nad masovým šírením klamstiev a poloprávd v masmediálnych prostriedkoch.

- Sme tí, ktorí sa hrozia, ak polícia nedokáže vypátrať a usvedčiť vrahov a zároveň prepúšťa zo svojich radov skúsených odborníkov.

- Sme tí, ktorí nesúhlasia s poskytovaním zahraničných pôžičiek za horších podmienok, než si ich sami berieme.

- Sme tí, ktorí sa nechcú nečinne prizerať, ako štátni funkcionári nedokážu, alebo nemajú záujem čeliť rozbujnenej korupcii, devalvujú moc štátu a nútia voliča vypisovať petície.

- Sme tí, ktorých poburuje ľahostajné šafárenie so štátnym majetkom vytvoreným generáciou našich rodičov a krátkozraká ľahkovážnosť pri spravovaní národného bohatstva.

- Sme tí, ktorí sú odhodlaní brániť a zveľaďovať národné hodnoty, existenciu, nezávislosť, zvrchovanosť SR a nedotknuteľnosť jej hraníc.

- Sme tí, ktorí sa divia, koho si národ vo voľbách vybral na svoje zastupovanie, komu dal do rúk štátnu moc, keď vládne a koaličné problémy riešia na úkor voličskej a štátotvornej väčšiny!

- Sme tí, ktorým sa bridia politici poklonkujúci manažmentu predstavujúcemu zahraničný kapitál, ktorý včera dostal do daru naše fabriky či technologické zariadenia a dnes vydiera vlády bezočivou cenovou politikou, pričom neplatí dane a destabilizuje trh práce, čím diktátorsky ovplyvňuje výsledky demokratických volieb.

- Sme tí, ktorí sú rozhodnutí brať na zodpovednosť politikov ohrozujúcich našu národnú bezpečnosť.

- Sme tí, ktorí nabádajú voliča nepodporovať politika, ktorý káže vodu, ale sám pije víno.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.