SULÍK: SR NIE JE SUVERÉNNY ŠTÁT, ŽELANIA NEMECKÝCH FIRIEM SÚ MI ROZKAZOM

Draxler: Aký má právny dôvod Ministerstvo hospodárstva SR, aby plnilo želania nemeckej súkromnej firmy pri utajovaní ceny, za ktorú sme im odstúpil podiel vo VSE?

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 16.09.2020

Oficiálnou cestou som si od Ministerstva hospodárstva vyžiadal odpoveď, kto prikázal utajiť sumu, za ktorú nemecká firma RWE ponúkla slovenskej vláde odkúpenie 49-percentného podielu vo Východoslovenskej energetike. Pripomínam, že firma to musela urobiť, lebo Slovensko má predkupné právo. MH SR mi potvrdilo (alebo tvrdí), že túto sumu si želá utajiť nemecká firma.

ČÍTAJTE TIEŽ: BELOUSOVOVÁ: SULÍK PRIZNAL, ŽE PRIPRAVIL ŠTÁT O ZISKOVÝ PODNIK, MAL BY PODAŤ DEMISIU

To je úplne absurdná situácia. Isteže môžete s niekým vstúpiť do vyjednávaní, pred ktorými podpíšete nejaké pravidlá, napríklad, že sa počas nich nebudú zverejňovať diskutované sumy. Ale aby nemecká firma poslala (povinnú) ponuku vláde SR a len tak si želala, aby sumu vláda (nikdy) nezverejnila, to je, preboha, aký nonsens?

A aký má ministerstvo právny dôvod, aby takéto želanie súkromnej firmy rešpektovalo? Navyše, RWE to, samozrejme, neskôr tak či tak zverejní v dokumentoch pre akcionárov. Čiže akcionári majú viac práv, ako slovenská vláda a verejnosť. Banánová republika? Alebo ako nazvať to, čím sa stávame?

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Juraj Draxler 10. septembra 2020.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.