SULÍK: SR NIE JE SUVERÉNNY ŠTÁT, ŽELANIA NEMECKÝCH FIRIEM SÚ MI ROZKAZOM

Draxler: Aký má právny dôvod Ministerstvo hospodárstva SR, aby plnilo želania nemeckej súkromnej firmy pri utajovaní ceny, za ktorú sme im odstúpil podiel vo VSE?

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 16.09.2020

Oficiálnou cestou som si od Ministerstva hospodárstva vyžiadal odpoveď, kto prikázal utajiť sumu, za ktorú nemecká firma RWE ponúkla slovenskej vláde odkúpenie 49-percentného podielu vo Východoslovenskej energetike. Pripomínam, že firma to musela urobiť, lebo Slovensko má predkupné právo. MH SR mi potvrdilo (alebo tvrdí), že túto sumu si želá utajiť nemecká firma.

ČÍTAJTE TIEŽ: BELOUSOVOVÁ: SULÍK PRIZNAL, ŽE PRIPRAVIL ŠTÁT O ZISKOVÝ PODNIK, MAL BY PODAŤ DEMISIU

To je úplne absurdná situácia. Isteže môžete s niekým vstúpiť do vyjednávaní, pred ktorými podpíšete nejaké pravidlá, napríklad, že sa počas nich nebudú zverejňovať diskutované sumy. Ale aby nemecká firma poslala (povinnú) ponuku vláde SR a len tak si želala, aby sumu vláda (nikdy) nezverejnila, to je, preboha, aký nonsens?

A aký má ministerstvo právny dôvod, aby takéto želanie súkromnej firmy rešpektovalo? Navyše, RWE to, samozrejme, neskôr tak či tak zverejní v dokumentoch pre akcionárov. Čiže akcionári majú viac práv, ako slovenská vláda a verejnosť. Banánová republika? Alebo ako nazvať to, čím sa stávame?

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Juraj Draxler 10. septembra 2020.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.