FICO: O DÚHOVÝCH POCHODOCH PÍŠU MÉDIÁ LITÁNIE, NO O VÝROČÍ DEKLARÁCIE ZVRCHOVANOSTI SR NEPÍŠU NIČ

Dátum 18.07.2024

VIDEO: Robert Fico, premiér: Aj dnes máme oprávnené obavy o našu suverenitu a do akej miery sme schopní v zdivočenom svete, kde sa nerešpektuje iný názor, realizovať suverénnu slovenskú zahraničnú politiku a presadzovať naše národnoštátne záujmy.

MINISTERSTVO FINANCIÍ: INFORMÁCIE O RUŠENÍ PAUŠÁLNYCH VÝDAVKOV PRE ŽIVNOSTNÍKOV SÚ ŠPEKULÁCIE

Dátum 18.07.2024

Ministerstvo financií SR odmieta podporovať šírenie politicky motivovaných špekulácií o rušení paušálnych výdavkov pre živnostníkov. Tie nie sú navyše podľa ministerstva aktuálne ničím podložené.

SAS VLÁDE: RUKY PREČ OD ŽIVNOSTNÍKOV!

Dátum 18.07.2024

Strana Sloboda a Solidarita prišla na tlačovej besede s informáciou, že sa vraj vláda chystá zrušiť paušálne výdavky. Rozhodla sa preto požiadať vládu, aby nekomplikovala podnikanie živnostníkom a umožnila im pracovať bez obmedzení.

DVE TRETINY DEMOKRATOV CHCÚ, ABY BIDEN STIAHOL SVOJU KANDIDATÚRU

Dátum 18.07.2024

Nový prieskum ukázal, že len približne traja z desiatich demokratov sú presvedčení o tom, že Biden má mentálne schopnosti efektívne vykonávať funkciu prezidenta. Ide o pokles oproti februárovému prieskumu, v ktorom mu plnú dôveru vyjadrilo takmer 40 percent demokratov.

BIELORUSI ROZŠIRUJÚ BEZVÍZOVÝ STYK PRE 35 EURÓPSKYCH KRAJÍN

Dátum 18.07.2024

Bieloruské úrady rozšírili bezvízový styk pre obyvateľov 35 európskych krajín vrátane členov Európskej únie a Spojeného kráľovstva. Udialo sa tak v rámci úsilia prezidenta Alexandra Lukašenka o zlepšenie vzťahov so Západom. Nové pravidlá potrvajú do konca roka a umožnia európskym cestujúcim zostať v Bielorusku 30 dní bez víz.

MAĎARSKÝ MINISTER BÓKA: EP IGNOROVAL POŽIADAVKY 18 MILIÓNOV OBČANOV NA ZMENY

Dátum 18.07.2024

Európsky parlament ignoroval požiadavky takmer 18 miliónov občanov na zmenu, keď nezvolil ani jedného podpredsedu z politickej skupiny Patrioti pre Európu. Uviedol to na Facebooku maďarský minister pre záležitosti EÚ János Bóka.

NOVÁ BRITSKÁ VLÁDA CHCE ZLEPŠIŤ VZŤAHY S EURÓPOU

Dátum 18.07.2024

Britský kráľ Karol III. v stredu predstavil priority novej vlády premiéra Keira Starmera. Chce tiež zaviesť prísnejšie opatrenia v oblasti nelegálneho prisťahovalectva a zlepšiť vzťahy s Európou, ktoré sa zhoršili v dôsledku brexitu.

ŠUTAJ EŠTOK: ZVRCHOVANÉ A SUVERÉNNE SLOVENSKO NIE JE SAMOZREJMOSŤ

Dátum 17.07.2024

Matúš Šutaj Eštok, minister vnútra: Dnes si pripomíname 32 rokov od prijatia Deklarácie o zvrchovanosti, ktorá zohrala významnú úlohu v čase, keď sa Slovensko malo postaviť na vlastné nohy.

VLADIMÍR MEČIAR SA ZÚČASTNIL NA OSLAVÁCH ZVRCHOVANOSTI SR V STAREJ BYSTRICI

Dátum 17.07.2024

Deklaráciu o zvrchovanosti SR prijal slovenský parlament po volebnom víťazstve HZDS v súlade s jeho programom a s programom Slovenskej národnej strany. Za prijatie deklarácie hlasovalo 113 zo 147 prítomných poslancov SNR. Deň prijatia Deklarácie o zvrchovanosti SR – 17. júl – je na základe zákona NR SR z 20. októbra 1993 pamätným dňom SR.

ŠIMEČKA: BRZDITE, PÁN FICO, STE OPITÝ MOCOU, BRZDITE, INAK NARAZÍTE!

Dátum 17.07.2024

Lenka Mayerová, šéfredaktorka Extra plus: Situácia je, žiaľ, podstatne horšia, ako bola pred atentátom. Slovenský národ sa nachádza v hlbokej depresii. Liek na ňu je veľmi prostý. Treba okamžite začať v školách vychovávať novú generáciu, ktorá si bude ctiť iný názor, toleranciu, mravnosť a morálku. V rodinách budú mama (žena) a otec (muž) šíriť dobro, lásku a tradičné hodnoty.

NIEKOĽKO EUROPOSLANCOV FIDESZU ZOSTALO POČAS HYMNY EÚ SEDIEŤ

Dátum 17.07.2024

Viacerí poslanci Fideszu, ktorí sú členmi frakcie Patrioti pre Európu, si hymnu vypočuli posediačky. Na protest ostali sedieť aj poslanci EP z krajne pravicovej holandskej Strany slobody Geerta Wildersa a Rakúskej strany slobody, ako aj český poslanec Filip Turek.

KUBINA: PROCES S ČURILLOVCAMI BUDE ZÁŤAŽOVÝ TEST NEZÁVISLOSTI SÚDNEJ MOCI

Dátum 17.07.2024

Obžaloba podaná na Jána Čurillu, Pavla Ďurku, Štefana Mašina, Milana Sabotu, Branislava Dunčka, Róberta Magulu a Petra Scholtza sa týka zločinu zneužívania právomocí verejného činiteľa. Ďurka je navyše stíhaný aj pre marenie úlohy verejným činiteľom.

MELICHER: AJ ZÁSLUHOU SLOVENSKA NEDOSTALI UKRAJINCI POZVÁNKU DO NATO

Dátum 17.07.2024

Igor Melicher, štátny tajomník Ministerstva obrany SR: V Európe sú niektoré členské štáty NATO militantnejšie a najradšej by prijali Ukrajinu do NATO ihneď aj za cenu radikálneho zhoršenia bezpečnostnej situácie. Na druhej strane sú tu aj umiernené štáty, ktoré si uvedomujú katastrofálne riziká spojené s členstvom Ukrajiny v NATO a odmietajú ho.

SÚD EÚ: EUROKOMISIA NEPOSKYTLA DOSTATOK INFORMÁCIÍ O NÁKUPE VAKCÍN

Dátum 17.07.2024

Europoslanci chceli preskúmať podmienky zmlúv, ale dostali k nim len čiastočný prístup, pričom niektoré dokumenty boli začiernené. EK uviedla, že sa tak stalo v záujme ochrany obchodných záujmov a rozhodovacieho procesu.

ROTH NEVEĎALOVÁ: EUROPOSLANCOM SME VYPLÁCHLI ŽALÚDKY HNEĎ V PRVÝ DEŇ!

Dátum 17.07.2024

VIDEO: Katarína Roth Neveďalová, poslankyňa EP, Smer-SSD: Na moje veľké sklamanie sme nehovorili o ľuďoch, sociálnej politike, boji proti chudobe, ochrane pracovných miest či o budúcnosti našich občanov, ale hovorili sme znova o vojne a zbraniach.

BIDEN: SOM STARÝ, ALE SAKRAMENTSKY BYSTRÝ

Dátum 17.07.2024

Veľké pochybnosti o tom, či má 81-ročný politik pokračovať v súboji s Trumpom, vyvolala televízna debata z konca júna, v ktorej sa šéf Bieleho domu opakovane zadrhával a nedokázal dokončiť niektoré myšlienky. Niektorí demokratickí zákonodarcovia, sponzori či komentátori následne Bidena vyzvali, aby z boja odstúpil.

ORBÁN NAVRHUJE, ABY EÚ OBNOVILA DIPLOMATICKÉ VZŤAHY S RUSKOM

Dátum 17.07.2024

Maďarský premiér Viktor Orbán po svojej mierovej misii navrhol predsedovi Európskej rady Charlesovi Michelovi obnovenie diplomatických vzťahov s Ruskom. Kritizuje súčasného amerického prezidenta Joea Bidena, ktorý podľa Orbána „nie je schopný zmeniť súčasnú provojnovú politiku Spojených štátov, a preto je nereálne očakávať, že iniciuje novú politiku“.

SLOVENSKO MÁ PRVÚ LODNÚ SÚSTAVU, NACHÁDZA SA V ČUNOVE

Dátum 17.07.2024

Technológia by sa mala starať o usadeniny na spodku Dunaja, bude ho čistiť a predovšetkým prehlbovať koryto. To by malo zabezpečiť plynulú dopravu po rieke. Za ušetrených 130 miliónov eur môže mať Slovensko podľa Tarabu veľkú modernú nemocnicu. Minister dopravy Ráž verí, že sa im podarí udržať Dunaj ako strategickú dopravnú tepnu.

SZIJJÁRTÓ ROKOVAL V NEW YORKU S LAVROVOM

Dátum 17.07.2024

Vojna na Ukrajine a otázky bilaterálnej spolupráce vrátane projektu rozširovania atómovej elektrárne v juhomaďarskom Paksi boli hlavnými témami utorňajšieho rokovania maďarského ministra zahraničných vecí Pétera Szijjártóa so šéfom ruskej diplomacie Sergejom Lavrovom v New Yorku.

Stránky