ZEMAN PODPORIL PELLEGRINIHO V PREZIDENTSKÝCH VOĽBÁCH

Dátum 02.03.2024

Jednou z hlavných tém debaty Miloša Zemana a Petra Pellegriniho boli aj nadchádzajúce prezidentské voľby na Slovensku. „Vyjadril som jednoznačnú podporu kandidatúre Petra Pellegriniho,“ uviedol Miloš Zeman.

KÉRY ŠIMEČKOVI: JE TERAZ „MAFIÁNSKYM“ AJ ÚSTAVNÝ SÚD, KEĎ POVOLIL ZRUŠENIE ŠPECIÁLNEJ PROKURATÚRY?

Dátum 02.03.2024

Marián Kéry, poslanec NR SR a predseda Zahraničného výboru NR SR: Opozícia môže kričať, koľko chce, v tomto ringu utrpela jasnú prehru. A nikomu nebude chýbať ani Lipšic, ktorý sa zapíše do histórie slovenského trestného práva ako hlava krivenia a zneužitia trestného práva kvôli Matovičovmu politickému boju proti opozícii.

BLANÁR NA DIPLOMATICKOM FÓRE V TURECKU ROKOVAL S LAVROVOM

Dátum 02.03.2024

Ruské štátne médium RIA Novosti píše o rokovaní ministra zahraničných vecí Juraja Blanára s jeho rezortným kolegom Sergejom Lavrovom na diplomatickom fóre v Antalyi. RIA Novosti tiež spomína Roberta Fica, ktorý vyhlásil, že Slovensko by malo mať s Ruskom normálne vzťahy.

ZELENSKYJ PODPÍSAL DOHODU S HOLANDSKOM, TRIBUNÁL PRE RUSKÉ VOJNOVÉ ZLOČINY MÁ BYŤ V HAAGU

Dátum 02.03.2024

Na základe podpísanej dohody Ukrajina dostane od Holandska vojenskú pomoc za dve miliardy eur. Spomína sa v nej aj špeciálny tribunál pre ruské vojnové zločiny v Haagu.

AMERIČANIA ZAČNÚ DO PÁSMA GAZY ZHADZOVAŤ HUMANITÁRNU POMOC

Dátum 02.03.2024

Vo štvrtok bolo podľa ministerstva zdravotníctva v Gaze zabitých najmenej 115 Palestínčanov a viac ako 750 zranených. Dav Palestínčanov sa pokúsil dostať k humanitárnemu konvoju a neďaleké izraelské jednotky spustili do ľudí paľbu. Joe Biden povedal, že prísun pomoci do Pásma Gazy nie je ani zďaleka dostačujúci.

HRABKO: BOJ O BUDÚCNOSŤ ŠPECIÁLNEJ PROKURATÚRY VYHRAL FICO

Dátum 02.03.2024

„Výsledkom, ktorý leží na stole, je, že ÚŠP bude zrušený. Bodka, nech si to každý hodnotí ako chce,“ konštatoval publicista Juraj Hrabko. Ani ostatné časti novely trestných kódexov podľa neho nie sú zrušené, len pozastavené, kým ich ÚS SR posúdi.

ORBÁN: TRUMPOVO ZNOVUZVOLENIE JE JEDINÁ ŠANCA NA UKONČENIE VOJNY NA UKRAJINE

Dátum 02.03.2024

Na diplomatickom fóre v Turecku predseda maďarskej vlády Viktor Orbán tiež naznačil, že znovuzvolenie Donalda Trumpa by mohlo pomôcť skončiť konflikt v Pásme Gazy.

MELICHER: ČESI POSIELAJÚ NAĎA DOMOV

Dátum 02.03.2024

VIDEO: Igor Melicher, štátny tajomník Ministerstva obrany SR: Najnovšie už posielajú Jaroslava Naďa domov aj Česi. S argumentom, že nechcú, aby Česko v obrannej oblasti zlyhalo rovnako ako Slovensko počas jeho ministrovania. Tento samozvaný bezpečnostný expert daroval nielen systém protivzdušnej obrany S-300, ale aj celú našu stíhaciu letku MiG-ov na Ukrajinu.

ČAPUTOVÁ: MÁM POCHYBNOSTI O OSOBE KANDIDÁTA NA ŠÉFA SIS

Dátum 02.03.2024

Prezidentka Zuzana Čaputová sa už oboznámila so zmeneným štatútom Slovenskej informačnej služby. „Takýmto spôsobom tam vláda dostane - obíduc hlavu štátu - svojho človeka. Kým teda prezident alebo prezidentka nerozhodne o vymenovaní,“ uviedla Čaputová. Zároveň zdôraznila, že má pochybnosti o osobe kandidáta na šéfa SIS, ktorým je podľa rozhodnutia vlády Pavol Gašpar.

STUBB: RUSKÁ INVÁZIA NA UKRAJINU ZNAMENÁ ZAČIATOK NOVEJ NEBEZPEČNEJ ÉRY ROZDELENIA

Dátum 02.03.2024

Nový fínsky prezident Stubb počas prísahy v parlamente povedal, že ruská invázia na Ukrajinu znamená začiatok „novej nebezpečnej éry rozdelenia“. Jeho predchodca v prezidentskej funkcii Sauli Niinistö sa údajne stretával s ruským prezidentom Vladimirom Putinom častejšie ako ktorýkoľvek iný európsky líder.

POLITOLÓG ŠTEFANČÍK: MATOVIČ KANDIDUJE ZA PREZIDENTA, LEBO CHCE BYŤ V CENTRE POZORNOSTI

Dátum 02.03.2024

Do debát s Igorom Matovičom sa nehrnie nielen koalícia, ale ani opozícia, lebo vedia, že je ako ten „Brutus, ktorý vám pichne dýku do chrbta“. Politológ Radoslav Štefančík je presvedčený, že kandiduje za prezidenta, lebo „chce byť v centre pozornosti“.

SCHOLZ: TREBA ZABRÁNIŤ ESKALÁCII VOJNY DO KONFLIKTU RUSKA A NATO

Dátum 02.03.2024

„Znovu opakujem, že nepodporím žiadne rozhodnutie, ktoré nejakým spôsobom zatiahne nemeckých vojakov do vojenských operácií súvisiacich so strašnou vojnou Ruska proti Ukrajine,“ vyhlásil nemecký kancelár Olaf Scholz.

SLOVENSKO SI OFICIÁLNE PREVZALO PRVÉ DVE STÍHAČKY F-16

Dátum 01.03.2024

Slovensko si v USA oficiálne prevzalo prvé dve stíhacie lietadlá F-16. Odovzdávací ceremoniál sa uskutočnil vo fabrike spoločnosti Lockheed Martin v americkom Greenville v Južnej Karolíne za účasti ministra obrany Roberta Kaliňáka.

ODVOLACÍ SÚD POTVRDIL, ŽE MATOVIČ SA NESMIE URÁŽLIVO VYJADROVAŤ O HAŠČÁKOVI

Dátum 01.03.2024

Odvolací súd podľa advokátskej kancelárie v statusoch a videách Matoviča a jeho hnutia identifikoval zjavné porušovanie osobnostných práv, čo vyžadovalo okamžitý zásah. Súd zároveň konštatoval, že postup Matoviča vybočuje z pravidiel slušnosti.

DEMOKRATI: ZRUŠENIE ÚŠP JE VEĽMI ZLÁ SPRÁVA PRE SLOVENSKO

Dátum 01.03.2024

Juraj Šeliga, Demokrati: Robert Fico ide dokonať svoju pomstu na prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorí vyšetrujú tú najzávažnejšiu korupciu. Je to účelová novela, ktorej cieľom je ochromiť spravodlivosť a zastaviť vyšetrovania tých najväčších káuz, ktoré sa týkajú jeho nominantov.

ŠIMEČKA: SLOVENSKO SI NENECHÁME UKRADNÚŤ ANI FICOM, ANI DANKOM, ANI PELLEGRINIM

Dátum 01.03.2024

Michal Šimečka, predseda PS a podpredseda NR rady SR: Jedna vec je jasná. Náš odpor a boj má zmysel. V parlamente, na námestiach po celom Slovensku aj ústavnou sťažnosťou. Nikdy sa nesmieme vzdať. Slovensko si nenecháme ukradnúť ani Ficom, ani Dankom, ani Pellegrinim.

ĎURIŠ NICHOLSONOVÁ: UŽ NEVIEM REPREZENTOVAŤ KRAJINU, KTOREJ SOM PRESTALA ROZUMIEŤ

Dátum 01.03.2024

Lucia Ďuriš Nicholsonová, europoslankyňa, predsedníčka strany Jablko: O chvíľu mi vyprší mandát v EP a s ním moja politická kariéra. Končím. Už neviem reprezentovať krajinu, ktorej som prestala rozumieť. A už nevládzem byť terčom arzenálu bezbrehej nenávisti mizogýnnych uchylákov, ktorú mi štrnásť rokov nalievajú do slov ako každodenný fejsbúkový koktejl.

NAĎ: DÚFAM, ŽE SA OKLAMANÝM VOLIČOM OTVORILI OČI

Dátum 01.03.2024

Ako tvrdí Jaroslav Naď, antikampaň proti obrannej dohode s USA (DCA) sprevádzali klamstvá, burcovanie a strašenie Slovenska. „Celé Slovensko bolo tyranizované, strašené a klamané. Podľa Smeru vtedy vlastizradcovská zmluva už dnes nie je vlastizradcovská,“ vyhlásil predseda Demokratov.

DEKAN BURDA: ZÁNIK ŠPECIÁLNEJ PROKURATÚRY HODNOTÍM POZITÍVNE

Dátum 01.03.2024

Dekan Právnickej fakulty UK Eduard Burda poukázal na to, že ÚS odmietal rozhodovať o zákonoch nepublikovaných v Zbierke zákonov SR a teraz „urobil obrat o 180 stupňov“. Tým podľa neho zásadným spôsobom vniesol do procesov neistotu.

Stránky