VO VIEDNI PROTESTOVALI TISÍCE ĽUDÍ, POLÍCIA NIEKOĽKÝCH ZATKLA

Dátum 06.03.2021

VIDEO: V areáli Pratru došlo k občasným potýčkami medzi ľuďmi odmietajúcimi pandemické obmedzenia a protidemonštrantmi. Podľa správ zverejnených na sociálnej sieti Twitter, použila polícia paprikový sprej.

ĽUDIA SA VYHRÁŽAJÚ VLÁDE LIKVIDÁCIOU BUDOV ČI ÁUT AK NEPODAJÚ DEMISIU

Dátum 06.03.2021

Polícia SR sa zaoberá výhražnými letákmi, ktoré boli adresované nielen vláde, ale aj prezidentke. Obávajú sa, že by mohlo ísť o možný teroristický útok. 

MATOVIČ V RTVS: AKO PREMIÉR SOM TU MOŽNO POSLEDNÝ RAZ

Dátum 06.03.2021

Igor Matovič v Sobotných dialógoch uviedol, že Richard Sulík robí všetko preto, aby zničil vládu a inicioval prčedčasné voľby. Sulík potom odíde do svojho sídla, ktoré má v Austrálii, pretože ho už politika prestane baviť.

ČAPUTOVÁ ZAPÁLILA SEDEM SVIEČOK ZA 7-TISÍC OBETI KORONAVÍRUSU

Dátum 06.03.2021

Prezidentka SR Zuzana Čaputová si pripomenula obete koronavírusu. Slovensko zaznamenalo 6. marca 2020 prvý prípad ochorenia COVID-19. 

ČAPUTOVÁ POĎAKOVALA FRANCÚZOM ZA VAKCÍNY ASTRA ZENECA

Dátum 06.03.2021

Francúzsko nám darovalo 15-tisíc vakcín od firmy AstraZeneca. Za vakcíny poďakoval aj minister hospodárstva Marek Krajčí.

SULÍK: MATOVIČ KLAME, NECHCEM PREDČASNÉ VOĽBY

Dátum 06.03.2021

Premiér Igor Matovič v relácii RTVS Sobotné dialógy uviedol, že Sulík urobí všetko pre to, aby súčasná vláda padla.

KUKAN: MATOVIČ PODKOPÁVA SLOVENSKÚ ŠTÁTNOSŤ

Dátum 06.03.2021

Podľa Igora Matoviča je v poriadku, že poslanec OĽaNO György Gyimesi preberal s ministrom zahraničných vecí Maďarska Petrom Szijjártom vnútorné záležitosti Slovenska.

VLHOVÁ SKONČILA V JASNEJ NA 2. MIESTE

Dátum 06.03.2021

VIDEO: Američanka Mikaela Shiffrinová zdolala našu lyžiarku o 34 stotín sekundy.

NAĎ SA OSPRAVEDLNIL RADIČOVEJ

Dátum 06.03.2021

Bývalá premiérka Iveta Radičová tvrdí, že Grendel a Naď používajú na obranu premiéra Igora Matoviča manipulatívne a nepravdivé tvrdenia.

SLOVENSKÝCH PACIENTOV PREVÁŽAJÚ DO NEMECKÝCH NEMOCNÍC

Dátum 06.03.2021

Ivan Korčok: Slovensko ďakuje Nemecku a spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko za to, že prijmú na urgentné ošetrenia vo svojich nemocniciach slovenských pacientov s koronavírusom.

DNES JE TO PRESNE ROK OD PRVÉHO POTVRDENÉHO PRÍPADU COVID-19 NA SLOVENSKU

Dátum 06.03.2021

Peter Pellegrini: Rúško sa stalo symbolom vzbury voči neviditeľnému nepriateľovi, ktorý si zobral už vyše 7-tisíc ľudských životov a do mnohých rodín zasial bolesť a smútok. 

KORČOK: VŽDY BUDEM BRÁNIŤ SUVERENITU SLOVENSKA

Dátum 06.03.2021

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok trvá na tom, že rokovania maďarského šéfa diplomacie s poslancom Národnej rady SR Györgym Gyimesim v Komárne o slovenskom zákone o občianstve boli neprijateľné.

VLÁDA ZNEUŽILA SKRÁTENÉ LEGISLATÍVNE KONANIA NA ZMENY, KTORÉ SA NETÝKALI MIMORIADNÝCH OKOLNOSTÍ

Dátum 06.03.2021

Advokátky z Via Iuris kritizujú prvý rok vládnutia Igora Matoviča z pohľadu právneho štátu. 

DANKO: MATOVIČ BY MAL ZAČAŤ RIEŠIŤ SKUTOČNÉ PROBLÉMY ĽUDÍ

Dátum 06.03.2021

Andrej Danko: Igor Matovič ako predseda vlády už rok unavuje tento národ svojimi vyjadreniami na facebookovom konte, namiesto toho, aby v skutočnosti riadil štát.

GRÖHLING VYPLATIL ŠIESTIM FIRMÁM VIAC AKO PÄŤ MILIÓNOV EUR

Dátum 06.03.2021

Ministerstvo školstva plánuje ukončiť zmluvu o poskytnutí stimulov na výskum a vývoj. Doteraz vyplatili šiestim firmám približne 5,2 milióna eur. 

PO ROKU KRAJČÍHO VLÁDNE V ZDRAVOTNÍCTVE CHAOS

Dátum 06.03.2021

Podľa Asociácie súkromných lekárov je po prvom roku vládnutia ministra zdravotníctva Mareka Krajčího v slovenskom zdravotníctve chaos a absolútne nesystémové riadenie. 

KORČOK: GYIMESIHO ROKOVANIE SO SZIJJÁRTÓOM JE NEPRÍPUSTNÉ!

Dátum 06.03.2021

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó rokoval v stredu v Komárne s poslancom za OĽANO Györgym Gyimesim o dvojitom občianstve.

MATOVIČ: SPUTNIK DO RUSKA NEODLETÍ, NIE SOM VRAH!

Dátum 05.03.2021

Igor Matovič: Sputnik do Ruska späť nepoletí a bude zachraňovať životy na Slovensku. A pravdu? A nikdy by som ho vrátiť ani nedovolil. Nikdy. Sme pevnou súčasťou EÚ, ale predsa nemôžem odmietnuť záchranu našich ľudí kvalitnou vakcínou len preto, lebo je v Rusku vyrobená.

TEMNÝ ROK MATOVIČOVEJ VLÁDY

Dátum 05.03.2021

Lenka Mayerová: Matovičova vláda občanom obmedzuje nielen slobodu a práva vyplývajúce z Ústavy SR, ale najmä právo na prácu, čo vedie k strate živobytia u mnohých Slovákov. V nedávnej minulosti žili ľudia od výplaty k výplate, dnes nemajú žiť z akej výplaty. Slobodné matky s deťmi sú odkázané na rodičov alebo starých rodičov a prežívajú len vďaka ich dôchodkom. 

Stránky