HLINA: SLOVÁCI MAJÚ PRÁVO VEDIEŤ, NA ČO VYUŽÍVA VLÁDA NÚDZOVÝ STAV!

Dátum 19.01.2022

Predseda strany Dobrá Voľba a Umiernení Tomáš Drucker vyzýva vládu, aby okamžite zrušila núdzový stav a upozorňuje na viaceré nákupy v zdravotníctve, ktoré sa uskutočnili bez riadnej súťaže. Poukázal napríklad na umelé pľúcne ventilácie, ktoré stoja na sklade. 

MATOVIČ: VYSVETLÍM VÁM, AKO SA ROBÍ ZODPOVEDNÁ ŽURNALISTIKA!

Dátum 19.01.2022

VIDEO: Minister financií Igor Matovič si nenechá skákať po hlave. Nepáčila sa mu otázka, ktorú dostal od novinára z tlačovej agentúry SITA a tak sa do neho okamžite obul. Odkázal mu, že tlačovej agentúry robí bulvárne médium a musí ho naučiť, ako sa robí zodpovedná žurnalistika. 

FICO: NAJVYŠŠÍ SÚD JE NAJČASTEJŠÍM PORUŠOVATEĽOM ĽUDSKÝCH PRÁV!

Dátum 19.01.2022

Podľa predsedu strany SMER-SD Roberta Fica sa stal Najvyšší súd SR najčastejším porušovateľom základných ľudských práv osôb, ktoré sa nachádzajú vo výkone väzby. 

VLÁDA CHCE BOJOVAŤ PROTI NADMERNÉMU PITIU ALKOHOLU

Dátum 19.01.2022

Vláda vytvorila akčný plán stanovujúci úlohy na boj proti nadmernému pitiu alkoholických nápojov. Ministerstvo kultúry má podľa plánu napríklad zabezpečiť, aby sa na niektorých podujatiach viac hovorilo o téme škodlivosti alkoholu. 

KLUS: MLADÝCH ĽUDÍ TREBA UČIŤ O BUDÚCNOSTI EURÓPY

Dátum 19.01.2022

Štátny tajomník diplomacie Martin Klus tvrdí, že mladých ľudí je potrebné zapájať do medzinárodnej diskusie o budúcnosti Európy. A to napríklad aj besedami na školách. 

UHRÍK: ŠIMEČKA JE TAKÝ SLOVÁK AKO JA ČÍŇAN

Dátum 19.01.2022

Milan Uhrík, predseda hnutia Republika: Europoslanec Michal Šimečka sa stal podpredsedom Europarlamentu. Nečudujem sa, väčšiu progresívnu vtierku v EÚ nenájdete. 

RUSI A BIELORUSI BUDÚ TRÉNOVAŤ ODRAZENIE VONKAJŠIEHO ÚTOKU

Dátum 19.01.2022

Podľa námestníka ruského ministra obrany Moskva do susedného Bieloruska vyšle na spoločné vojenské cvičenia 12 stíhačiek Su-35 a rozmiestni dva systémy protivzdušnej obrany S-400 a Pancir.

ČAPUTOVEJ DCÉRA SA OBJAVILA NA TITULKE ČASOPISU VOGUE CS

Dátum 19.01.2022

FOTO VNÚTRI: Dcéra prezidentky SR Zuzany Čaputovej, ktorá má ambície stať sa modelkou, sa tentoraz s ružovými vlasmi objavila na titulke českej verzie módneho magazínu Vogue.

POLIACI ĎAKUJÚ SLOVENSKEJ VLÁDE ZA NAJLEPŠIU ZIMNÚ SEZÓNU

Dátum 19.01.2022

Na Slovensku podnikatelia v gastrosektore a cestovnom ruchu vplyvom nezmyselných obmedzení nekompetentnej vlády krachujú. Pre našinca je často jednoduchšie nakúpiť či zašportovať si za hranicami Slovenska. Poliaci práve vďaka nám oslavujú najlepšiu lyžiarsku sezónu za posledné roky.

ŠIMEČKA: SLOVENSKÝ HLAS BUDE VIAC POČUŤ

Dátum 19.01.2022

Progresívec Michal Šimečka sa stal jedným z podpredsedov Európskeho parlamentu. Tvrdí, že je jeho prioritou ochrana demokracie a právneho štátu v celej EÚ.

KTO SA NEBOJÍ KORONY JE HLUPÁK A TREBA HO VYFACKAŤ! PÍŠE V ROZPRÁVKE UČITEĽKA ZO ZŠ V MARTINE

Dátum 19.01.2022

Pani učiteľka zo základnej školy v Martine napísala rozprávku ,,Ako ľudia porazili bacily", ktorú prezentuje svojim žiakom. V rozprávke sa napríklad píše: Kto sa nebojí korony je hlupák a korunný sedliak, ktorý zamoruje naše územie. Boja sa len ľudia rozumní. Ale veď nakazia aj nás! Musíme ich odchytať, pritlačiť k múru a vybiť z hlavy ich hlúposť.

ČAPUTOVÁ HOVORILA S PREDSEDNÍČKOU ČESKEJ SNEMOVNE O ŽENSKOM LÍDERSTVE

Dátum 19.01.2022

Prezidentka SR na stretnutí vyzdvihla posilňovanie vzťahov medzi Slovenskom a Českom.

CHORVÁTI BUDÚ OD BUDÚCEHO ROKA ZREJME PLATIŤ EUROM

Dátum 19.01.2022

Chorvátsko plánuje vstúpiť do eurozóny 1. januára 2023, podmienkou je však splnenie konvergenčných kritérií. Od septembra začne krajina uvádzať aj ceny v eurách.

ŠIMEČKA SA STAL PODPREDSEDOM EURÓPSKEHO PARLAMENTU

Dátum 18.01.2022

Progresívec Michal Šimečka získal 494 hlasov a stal sa historicky prvým Slovákom vo funkcii podpredsedu EP.

STOLTENBERG POZVAL RUSOV NA DISKUSIU O UKRAJINE

Dátum 18.01.2022

Cieľom stretnutí bude riešenie obáv NATO, ale i vypočutie obáv Ruska a pokus nájsť cestu vpred v záujme zabrániť akémukoľvek vojenskému útoku.

VLÁDA MÁ Z ĽUDÍ STRACH

Dátum 18.01.2022

Opozícia kritizuje koalíciu, že neprišla za okrúhly stôl s predsedom NR SR a lídrom hnutia Sme rodina Borisom Kollárom. Kollár prišiel s návrhom na zmenu ústavy, ktorou by bolo možné skrátiť volebné obdobie, ale až od roku 2024.

FICO: NEŽELÁME SI UKRAJINSKÝCH ŽOLDNIEROV NA SLOVENSKU!

Dátum 18.01.2022

Predseda Smeru-SD Robert Fico: Predstavitelia vlády, ktorí zodpovedajú za túto zmluvu klamú verejnosť. Klamú preto, lebo si zrejme až teraz uvedomili, čo vlastne na rokovaní vlády schválili. Klamú však aj preto, lebo si myslia, že tú časť voličov, ktorí stoja za nimi, si svojimi klamstvami udržia.

BELOUSOVOVÁ: NEPÔJDEME PROTI RUSKU!

Dátum 18.01.2022

Anna Belousovová: Je zaujímavé, že Čaputová sa vyjadruje v ostatnom čase ku všetkému, k čomu by sa vyjadrovať nemala - od šikany deti, cez samosprávu až po hodnotenie pracovnej cesty generálneho prokurátora - ale stále sa vytrvalo nevyjadruje k tomu, k čomu by sa vyjadrovať mala - k dohode o „obrane" medzi USA a SR! 

SULÍK SI VIE PREDSTAVIŤ, ŽE SI NEZAOČKOVANÍ ZAPLATIA ZA LIEČBU AK SA NAKAZIA COVIDOM

Dátum 18.01.2022

Minister hospodárstva má tú drzosť vyhrážať sa ľuďom, ktorí si celý život platia zdravotné poistenie tým, že sa budú finančne podieľať na liečbe pokiaľ sa nakazia covidom a zároveň odmietli experimentálnu vakcínu.

Stránky